neljapäev, 11. märts 2010

Zikzakid veelkord.

Sai jälle siksakitatud :)
Seekord kuidagi ei läinud see mustrile "pihta saamine" nii libedalt. Ühel hetkel nägi mu heegeldus nagu kirju sajajalgne. Oleks siis helmeid üle olnud, oleks ju lihtsam. Krõks ja üleliigset pole, aga enamasti oli vaja kahel või neljal helmel koht vahetada või siis hoopis natuke juurde pista helmeid. Helmed siin ka kribud, 10/0Samas, muster pole ju teab mis eriline, lihtne ju. Näiteks see, selles mustris on lihtsalt 449 helmest, see on pikema kee puhul 1/4, lühema saab 1/3 hakkama. Kordust ma ei oska veel paika panna, seega "joonistan" kogu mustri välja ja ajan hiirega järge :DLõpuks sai siiski asjast asja. Lahtised niidid peitsin heegeldise sisse ja korrastasin ka otsad.

Teiseks sai lihtsalt kirju, seda on tunduvalt mõnusam teha, pealegi on ka helmed 9/0 suuruses ja tunduvad kohe toekamad, kui 10/0Veel sai niidile aetud sini-valge piiritulba mustriline sik-sakk :D, no tõega, nagu piiritulp. Kuna see aga juba niidil oli, ja kaasas oli vaid üks heegeldus, siis pigem heegeldasin selle valmis, kui et pistnuks kotti ja kodus niidilt oleks maha ajanud. Pealegi ei harrasta ma niidilt maha ajamist, igasugu hullud värvid olen valmis nikerdanud. Seda ka, et näiteks kirjut ussikest ajan niidile miski 5 tundi, aga heegeldmine läheb tunduvalt kiiremini :DKogu punt siis siin pöördes.Ja need ei ole jämedad, ikka kenasti alla sentimeetrise läbimõõduga.Jälle ongi seis seal maal, kui tuleb hakata tegema liithelmeid. Mõnus, polegi sellel, märtsikuul ühtki helmest teinud. Järjekasabasid mul veel on, osadele liithelmed, osad tuleb.... teisiti käsile võtta, aga millal küll... :)


Kuis mul täna vedas! Käisin Lipi-Lapi äris, et osta materjali, teha tahtsin ühe koti. Sain aga hoopis ühe restilõpu, hele beezikas-halli. 70% villa, ja 30% kasmiiri. Restilõpul oli hinnalipik 680.-m !!
Nüüd vaevab, et tegelikult saaks sellest teha midagi kasulikumat (umbes 80cm x 150 cm) Mõnusalt pehme ja armas riidetükk.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar