kolmapäev, 3. märts 2010

Zik-Zak

Hästi mõnusad on Hunditädi triibukeed. See on juba nii, et kui ütled triibukee, mõtled Hunditädi ja kui ütled Hunditädi mõtled - triibukeed.

Mina ei tee neid. Kuigi Hunditädi lahkelt lubas :)

Aga...
esmalt pole mul seelikutriipu. Olgu, kui triibu saan.... Näiteks on Põhjatähel väga korralik triibukaust....
aga siis peaks miski tiheduse leidma... ühesõnaga mustri lahti joonistama
ja veel
mul tegelikult on korralikust triibukangast vast... 2 sobivat värvi.

Ma tegin hoopis, ideid ammutades Perlenhaekeln.de lehelt (sinna tuleb teha kasutaja, et näha) . Kokkuvõttes sai hoopis jäägikasutuse Zik-Zakk uss

Hea oli võtta igasugu seemnehelmeste kotilõppe, millest täit ussi nagunii ei tule aga suvise kirjupaela saab küll :)Pealt vaadates on see jäägikasutus -lihtne eksju, aga eile õhtul tegin mustrit... igavesti kaua aega, Mustrisse lisasin 1300 ja pisut peale helmest. Ma ei suutnud esimese korraga kohe kuidagi leida kohta korduse jaoks, siis muudkui pikendasin. Alustasin kuskil üheksa paiku õhtul, ja poole üheni umbes mässasin nii mustri kui niidile ajamisega ... see oli ikka igavesti nöök.

Tõeline mässamine tuli alles täna heegeldades. Kohe alguses oli suurem viga, miskit oli vahelt ära jäänud, Aga see tekitas huvitava rombi ühte otsa, siis jäi see alles.

Edasi sain umbes kaheksa korda niiti katki lõigata, et siis üks helmes juurde lisada või kahel helmel omavahel koht ära vahetada. Lisaks hammustasin tangidega (mis mul muidugi lihtsalt käekotis on ) vähemalt 5 üleliigset helmest katki.

Jummel küll, muster NII lihtne - vähemasti paistab nii.
Kui nüüd ükspäev päevavalgusesse niidile ajamise jätan, siis teen mingeid zik-zakke veel. Vahva ülejäägikasutus

1 kommentaar:

  1. Jääke on tõesti selliselt hea ära kasutada! Ilus värviline!

    VastaKustuta