Pühapäev, 13. aprill 2014

Kevadmess

Käisin sellel aastal Helsinkis. Mõte sinna sõita tekkis juba eelmise aasta suvel.

Rahvast oli palju, Laupäev. Hiljem meenus, et oleks ka neljapäeval minna või reedel, aga logistiliselt on ülimalt raske kodust seitsmeks sadamasse saada ja siis öösel koju..
Jäi vaid oma autole loota ja lasta sellel ennast viia-tuua. Seega sobis vaid laupäev.

Pilte palju ei teinud, fotokas polnud koostöövalmis, aga ega see eriti ei seganud, kasutasin ka teist aparaati kohati, pealegi, rahvast oli ju palju. Valid objekti, astud sammu tagasi, siis sätivad ennast sinu ja aparaadi vahele veel 5 inimest....

 Põõsaid puid oli igal sammul.

Ees fuajees käis iga paari tunni tagant uus lilleseade konkurss.Materjal oli kõigil sama ette antud. Esiplaanil olev noormees tegi lõpuks minu hinnangul kõige huvitavama lillakate keerudega akna (seina/laua kaunistuse)
 Messiruumis sees....
Seal tundsin korra kergendust, et mul pole nii suurt aeda ja võimalust, neid huvitavaid ja ilusaid omada,... muidu oleks ikka soovide taltsutamine päris raske olnud...
seega sai enamuses seda ilu vaid vaadata

Üks pakutud laste mängumajadest. Kivitee aeda
 veesilm

 Ilus ja vähe ruumi vajav see veesilm


Välikaminad. Talveks kokkutõstetav moodulkamin.

Väsinud traktorist püüdis pilku,
Ma lausa pikka aega üritasin pilti saata ilma pildile pealetikkuvate inimestega,
siiski,  lõpuks keegi märkas, ja jäi kaadrist välja seisma, siis seisatasid teisedki. Kuukinga valik oli lai, ja hinnad suht samad, mis meiegi poes, aga äratoomine oli raskendatud, seega ei hakanud seda mõtet haudumagi.
 Viiekümnendate aastate lõpus (arvan) oli moes kalla. vahepeal täiesti unustustehõlma vajununa on nüüd taas oma ilu tõestamas.
 See mustjaspunane lillemugul on mul ka potis sirgumas.
Lisaks veel kollane ja vist vanaroosa.

 Tulpe oli palju-palju
Otsisin ühte, nime ei tea, küll aga välimust- aga ei kohanud.
 Palju-palju....

 Veesilma ääres sirgusid iirised.
 Ka pojengid olid. Silmasin ka kollast pojengi (pilt oli vaid) aga selle juurika hind oli kohutav......
(50-60€ kandis)


Ostsin sealt peale sibulate veel pisikesed lille-taimekäärid, oksakäärid oleks nende kohta liiga suur sõna. Neid ei saanud niisama, need sai koos ajakirjaga Terassi. Pelgasin, kas ikka ostan selle ajakirja, palju juttu ja kas ma ikka jaksan seda lugeda. Müüja soovitas kahest pakutud ajakirjanumbrist paksema - seletas, et kui loen rohkem, siis hakkan rääkima ka kindlamalt - no eksole ! aru ma saan palju rohkem, kui rääkida julgen, pigem pelgan rääkimist. Pakuti maasikaid muidugi :)

 Suvekübaraid, mis mulle ausalt ei meeldinud
 Hinda ei küsinud, aga ju oli ostjaid....
 Aiatöökübarad
Ja ilukorvikesed


 See kott maksis 45€
Tegija koduleht Koya

**********
Sain ükspäev riidejääke, näeb välja natuke teksa moodi, samas paksem ja jäigem, nagu õhem mööbliriie. Noh, selline - tundmatu looma nahk
Hommikul sehkendasin kotilõiget, sellist pisemat sorti kotile nagu lastele sobiks.

Mitme ümbertegemise järel sain ka enam vähem koti. Lõiget muutsin veel, aga esmane sai tehtud. pikema sangaga, kuid see sanga kõrgus kotist on vaid 31 cm ja kott ise kõrguseks 19 ja laiust pitsi alt äärest nõõdetuna 24 cm
Sees vooder ja trukk kinniseks.

Mulle lausa meeldib :)

1 kommentaar:

  1. Töö teemaks siis Mica scift. Ühe eseme mustriloomise juures kasutatud vaid ühte värvi. Et asi liiga õhuke poleks sai liidetud alla ka teist värvi põhi. Paksenduseks.
    bohemian couch covers
    sofa cover sheet

    VastaKustuta