pühapäev, 5. detsember 2010

Paide Jõululaat.

Laupäeval oli siis Paide Jõululaat.
Palju pilte on leida Facebookis, Paide Kultuurikeskuse lehel ja Järvamaa Eesti südamaa lehel.
Alguses oli ikka külm. Paganama külm, kohe väga-väga külm.

Tasapisi hakkas rahvas liikuma. Oli neid küll palju, aga ega see soojemaks ei teinud. Helistasin ja palusin tuua midagi jalge alla, muidu külmun taldapidi maa külge. Toodi koguni vineertahvlid, seega olime lausa parketil :)
Samas saime ka termosetäie sooja jooki, seega oli juba kõik OK. Käed külmetasid, kindaid ju ei hoia käes, seega iga vaba moment käed taskus (väga kole pilt aga mis teed,...) seega edaspidi teen endale muhvi.

Olime käsitöötelgi keskel. Seega väljas sadav lumi meid ei seganud ja tuul ka ei puhunud. See oli kenasti meie suhtes.

Me täpselt ei teadnud, kaua laat kestab, aga kuna meil ikka rahvast oli, siis oli meie laud selline....
Maili tõmbas veel otse meie ees oleva küljeakna lahti seega olime avatud keskväljakule :D
Teised kadusid kuidagi ruttu meie ümber ära.

Ja siis tulid "telgimehed" Tõmbasid tuled maha ja hakkasid meie ümbert telki maha lammutama.... Siis tuli meil ka elu-kiiremad-liigutused teha pakkimisel.

Enne laata sai valmis ka roosa pärlikee. Selline nunnu. Koos käevõru ja kõrvarõngastega.Samas sai valmis ka kee ristiga. Ma ei tea, mis trend see on. Mina ise seda ei kannaks, aga kuna küsiti... siis tegin.
Selle jaoks peaks enne hoopis eeltööd tegema, et saada õige pikkus, õige helmeste arv ja muu selline kindel asi selle ehte kohta. Kuna ma seda eeltööd ei teinud, siis seda keed ka religoonile vastavaks ei sea. Lihtsalt mustad helmed + rist.Ja ikka vaigust ka pisut. Asi on uus, aga huvilisi ja ostjaid oli. Oh mulle nii meeldib see vahva materjal :)

Neid kõiki, mis pildil, ei ole enam alles.

2 kommentaari: