kolmapäev, 24. aprill 2013

Kulturlöpare

Kui Susa postitas foorumisse üleskutse võtta osa :
2014. aastal on Euroopa kultuuripealinn Umeå Rootsist. Ersboda käsitööühing Umeås on selle aasta raames välja mõelnud suurepärase idee - teha maailma pikim (üle 200m) tikitud lappidest tekk.

Sellesse tekki oodatakse lappe kogu Euroopast, nii et ma arvan, et isetegijatelegi oleks see üks magus projekt, milles tore kaasa lüüa!
Teadsin kohe, et ma tahan seal osaleda.
Juba projekti kuulutus oli tikkimistahet innustav
Kaua mõtlesin, mida teen.... no mida....

Vahetevahel, kuis aega on ja võimalust, käin Rena juures mustreid joonistamas. Mustrid küll otseselt masintikandiks loodud, kuid alati saab neid ka käsitsi tikkida.
Valisin siis enda mustri. Algul kavatsesin teha selle tillukese, ja kaasata ka teisi mustreid, aga läks liiga kribuks. Võtsin siis topelt suurema ristpiste ja selline see siis saigi.


 Tegin täna katsetusi õmblemise vallas.
Mitte, et ma ei mäletaks, kuis see käib, aga tehnoloogias, õigemini õmblemise järjestuses tekkis kahtlus.

Esmane otsing andis blogi, kuskohast võtsin lõike,
marthastewart.com.
Tahe, kuidas ikka tehnoloogia käib, otsisin edasi. Kuskilt... allpeoplequilt.com lehelt sain ka miski õpetuse, nagu regivärss, pikk ja arusaamatu. Et päev saaks kenasti naerupahvaku, torkasin teksti google tõlkesse :DGoogle andis sellise vahva teksti....
.................
2. Viia ja pin kaks tahke tükki koos, paremale poole suunatud. Kas sama kehtib ka kahe mustriline tükki.

3. Kasutades 1/4-inch õmbluse hüvitist, õmmelda ülaosas iga käepideme ja allosas kõver iga Kinnitatud tükk, jättes mõlemal pool mõlemad käepidemed lahti.

4. Keera tahke tükk paremale välja ja sisesta tükis sisemusse välja kirjatud tükk. Line up õmblused, toores servad, ja käepidemed.

Vabalt !! sain asjast aru, eksju, aga koti sain valmis.
Randmekoti.
 Sees helekollane vooder.


 Oksalõikamiselt koju veetud õunapuuoksad on õites.


Kodukassi valvas pilk.


2 kommentaari: